Лозано и Есма утре ја промовираат евровизиската песна

Утре, среда, во 20.45 часот, премиернот на МТВ 1, Влатко Лозаноски и Есма ќе ја промовираат евровизиската нумера „Империја“.

Со тоа и официјално ќе започне евровизискиот поход за овогодинешното издание на Евросонгот во Малме, Шведска.