Напредок – Победа 3-3

Кичевскиот прволигаш ова лето никако да победи и во четирите контроли, оствари исто толку нерешени резултати. Гостите поведоа со 1-0  во 2 минута  преку Богоески , Напредок бргу  се созеде и во серија постигна три гола преку Вренцоски и Мојсоски, за на крајот гостите преку Здравески во два наврати целосно да се вратат  во мечот.

Последен тест за Напредок е мечот во Боговиње со екипата на Гостивар оваа сабота.

Зоран Антоски

 

Exit mobile version