Ново разбојништво во Кичево – на сред улица ограбен човек

Во Кичево вчера непознат сторител извршил разбојништво над случаен минувач, на кој му нанел материјална штета.

Триесет и четири годишниот Х.Ф. од с. Долно Строгомиште бил цел на разбојник, кој од него украл 250 евра и мобилен телефон.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Exit mobile version