Времето денес: Облачно со повремен дожд

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од три до 11, а дневната од 13 до 17 степени.