Напредок – Шкендија 3:1 и тоа со два црвени картони

Напредок ја совлада екипата на Шкендија од Тетово со краен резултат од 3:1 (полувреме 2:0). На натпреварот биле досудени и два црвени картони за играчи на Напредок, сепак сино-белите херојски ја бранеле победата. Со новите 3 бода Напредок сега има 10 бодови.

Останатите резултати се: Рaбoтнички 2 : 0,   Хоризонт Турново 2 : 0 Брегалница 2008,     Ренова 2 : 0 Силекс     Тетекс 2 : 0 Пелистер. Во часот играат Вардар –  Дрита