ВИДЕО: Пујол ја скрши раката

Само што се опорави од повредата, капитенот на Барселона, Kарлос Пујол синоќа имаше страшен пад при што ја скрши раката. Засега нема информации колку ќе мора да паузира и колку оваа повреда ќе влијае на неговата кариера, а се разбира во текот на денот се очекуваат повеќе детали од страна на лекарскиот тим на Барселона.

Exit mobile version