Видео: Кичевчаните Line Out настапија на Макфест

Кичевскиот бенд Line out викендов во петокот настапија на првата полуфинална вечер на Макфест во Штип. Добриот настап и певливата нумера оставија впечаток кај публиката, а нивната песна почна да се врти по радио-станиците.

Составот постои подолго време, а особено активни се во Скопје каде студираат.

 

Exit mobile version