Напредок ремизираше на стартот

Кичевскиот прволигаш Напредок одигра нерешено во гости со екипата на Ренова на почетокот на новата сезона 2012/13. 

Домашната екипа со голот на Сашко Пандев во 20-тата дојде до предност, која пет минути Напредок преку Игор Клечкароски, усшеа да ја анулира за конечни 1:1.

Напредок во недела, на 19-ти август го дочекува Вардар на домашен терен.

Напишете коментар Откажи одговор

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Exit mobile version