Загина велосипедист на излезот од Кичево

На излезот од Кичево по магистралниот пат Кичево – Охрид, 53-годишниот Д.Н. управувајќи со автомобил „пежо 206“ удрил во велосипедист.
Од ударот, 60-годишниот велосипедист Ѓорѓија Китаноски  жител на селото Другово починал на лице место.
Полицијата изврши увид на местото на несреќата.
Exit mobile version