ФОТО + ВИДЕО: Путин „преживеа“ напад

Само тој може да остане ладен како шприцер. Додуша изјави дека му се допаднал „нападот“.

Класика ладниот Путин вчера беше нападнат на саем за автомобили кој го посети заедно со германската канцеларка Ангела Меркел од активистките на феминистичкото здружение „Фемен“.

Додека Путин остана рамнодушен, на Меркел не и беше сеедно.

Колку го исплашија, погледнете сами.


Swearing bare-breasted activists rush at Putin… by meabed60