Напредок ремизираше со Турново

Пред полн стадион екипата на напредок попладнево ремизираше во Кичево со Турново. Натпреварот помина без голови, 0:0. По овој резултат, сино-белите паднаа за едно место, на четвртото, но со ист број бодови како третопласираниот Металург кој попладнево во тежок и груб натпревар го совлада првопласираниот Вардар.

Следното коло се игра за 2 недели (31-ви март) кога Напредок му гостува на Тетекс во Тетово.