Времето денеска:Сончево со мала облачност

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини претпладне со појава на магла. Температурата ќе се движи до 19 степени.

Од Среда се очекува земјата да ја зафатат нови дождови, а од петок пад на температурит.