Во тешка сообраќајка загина момче, двајца се повредени

Едно момче загина, а двајца се повредени во тешкаа сообраќајна несреќа која синоќа 45 минути по полноќ се случила на магистралниот пат Охрид-Кичево во близина на млинот Жито Караорман.

Од полицијата информираат дека до несреќата дошло откако 30-годишниот возач М.Д. изгубил контрола над Мерцедесот, удрил во електричен столб, по што автомобилот се превртел.

На лице место животот го загубил 22-годишниот сопатник Л.Е. од Кичево. Со телесни повреди во несреќата се здобиле возачот и вториот сопатник 29-годишниот А.А.

На истите им била укажана лекарска помош во Медицинскиот центар во Кичево, по што биле пуштени на домашно лекување.

Полицијата извршила увид на местото на несреќата.

Exit mobile version