Заглавен автобус предизвика хаос во сообраќајот во Кичево (ФОТО)

Заглавен автобус кој ги превезува работниците на „Осломеј“ заглави попладнево на Булевар „Ослободување“. Тоа предизвика хаос во сообраќајот. Булаварот кој

Read more

Запленета стока во автобус што сообраќал од Рим кон Кичево

Македонската царина заплени 225 готови текстилни производи (блузи, кратки палта, јакни и долги палта) откриени на граничниот премин Табановце, при

Read more
Exit mobile version