Странец фатен со марихуана во Кичево

ПС Кичево поднесе кривична пријава против Д.Б.(22) од Елбасан-Република Албанија поради постоење основи на сомнение за сторени казнени дела „неовластено

Read more

МЖ инфраструктура и Албански железници заеднички ќе бараат средства за пругата Кичево-Лин

Координирање и заеднички настап пред меѓународните фондови на ЈП МЖ инфраструктура – Скопје и Албанските железници за обезбедување средства за

Read more

Бериша: Нема да ја водам седницата на парламент создаден од криминал и пари од дрога

Како највозрасен пратеник во новиот албански законодавен дом на Сали Бериша му припаѓа правото да ја раководи конституивната седница на

Read more

100 години од Букурешкиот договор

Македонија денеска одбележува еден од најтрагичните историски датуми во нејзиното постоење, денот на кој пред  100 години беше потпишан Букурешкиот мировен договор, акт со кој нејзината

Read more

Шести по ред детски Меѓународен фолклорен фестивал „Др.Владимир Полежиноски”

Од 4 до 7 овој месец, во Кичево ќе се одржи шестиот по ред детски Меѓународен фолклорен фестивал„ Др.Владимир Полежиноски”.

Read more

ЕК го чека извештајот на ОБСЕ/ОДИХР за да ги коментира изборите во Албанија

Европската комисија денеска одби да ги коментира инциденти што завршија со една жртва и многу повредени за време на вчерашните

Read more

Саемот за мед прераснува во Меѓународен саем за Земјоделие и енергетска ефикасност

По минатогодишниот„ Саем за мед „кој за прв пат минатата година се одржа во Кичево, истиот годинава прераснува во реномирана

Read more

Објавен тендерот за пругата од Кичево до албанска граница

Министерството за финансии објави тендер за подготовка на детален проект и тендерска документација на новата железничка секција Кичево-граница со Албанија,

Read more

Закани за Македонците во Пустец: Одете си! Ова е Албанија!

Припадници на албанската ултранационалистичка  со автобуси и автомобили вчера упаднале во дворот на општината Пустец, во средното училиште во истиот

Read more
Exit mobile version