Пипан: Одигравме фантастично, пожтвувано, фокусирано

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Алеш Пипан не го криеше своето задоволство по големата победа над српскиот национален состав. –

Read more

Пипан: Десет пати ја гледав снимката, на Македонија и е нанесена голема неправда

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација синоќа на прес-конференцијата не сакаше да ги коментира спорните моменти во завршницата од мечот со

Read more