Милошоски: Г-ѓа Спираки еве ви неколку предлози за добрососедство

Грчката европратеничка Марија Спираки од редовите на „Нова Демократија“ на премиерот Самарас, зборуваше за добрососедските односи помеѓу нашите две земји,

Read more

Во понеделник протест пред општина Кичево

Советот на родители чии деца учат во основните училишта „Кузман Јосифоски – Питу“ и „Владимир Полежиноски“ донесе одлука заедно во понеделник да

Read more

Милошоски: Зошто парите за греење на кичевските училишта Општина Кичево ги троши за други намени?

Пратеникот од Кичево, Антонио Милошоски во врска со прекинот на наставата во две кичевски училишта по повод немањето на греење,

Read more

Милошоски: Изградбата на автопатиштата ја има најголемата поддршка помеѓу граѓаните (ВИДЕО)

Пратениците во рамките на 74. собраниска седница расправаат по Предлог законот за реализација на инфраструктурни проекти за изградба на автопат Миладиновци-Штип

Read more

Милошоски во Литванија на конференија за надворешна и безбедносна политика

Претседателот на Комисијата за надворешна политика на Собранието, Антонио Милошоски, учествува на Интерпарламентарната конференција за заедничка надворешна и безбедносна политика и

Read more

ВИДЕО: Антонио Милошоски во малку поинакво издание

За политичарите првата претстава е дека се крути, секогаш официјални и ладни луѓе. Но треба да имаме секогаш на ум

Read more

Двајца кичевчани во новиот состав на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на вчерашната редовна седница го избра новиот состав на Извршниот комитет на партијата поради истекот  на двегодишниот  мандат

Read more

Милошоски: Грчката дипломатија е мајстор на Балканот за изнаоѓање изговори!

Каква било јавна расправа може да му наштети на преговарачкиот процес за името што се води по диплломатски канали, реагира

Read more

Гласачкиот потенцијал дава оптимизам за победа во Кичево

ВМРО-ДПМНЕ денеска во Кичево организираше обука за овластените набљудувачи во општината. Обуката ја држеа предавачи од партиската Комисија за правни

Read more