По неуспехот против Реал, се огласи голманот на Баерн

Голманот на германскиот шампион Свен Улрих синоќа направи голема грешка на почетокот на второто полувреме и му овозможи на Реал

Read more

Бате Борисов го совлада Баерн

Силно мотивирание Белоруси, екипата на Бате Борисов го направи големото изненадување во второто коло на Лигата на шампионите совладувајќи го

Read more

Стартува Лига на Шампионите

Со одигрувањето на првите осум натпревати, вечерва стартуваат возбудувањата од најквалитетното фудбалско натпреварување во Европа, Лигата на Шампионите сезона 2012/2013. 

Read more