ФОТО: Срамно однесување на Обама на погребот на Нелсон Мандела

Претседателот на САД, Барак Обама, премиерот на Велика Британија, Дејвид Камерон и данската премиерка Хеле Торнинг Шмит, си направија по

Read more

Статистики: Кој, како и за кого гласаше на изборите во Америка

Ова се табелите врз база на кои изборните штабови на Републиканците и Демократите ќе ја темелат изборната кампања на следните

Read more

Претседателот Барак Обама реизбран

Рано утрово беа познати резултатите од американските избори според кои, во голема мера очекувано, досегашниот претседател Барак Обама доби нов

Read more

ВИДЕО: Синот на Мит Ромни им се заблагодари на Македонците

Бен Ромни, син на гувернерот и кандидат за претседател на САД, Мит Ромни, во видео порака се заблагодари на поддршката

Read more

Ромни победник по првата дебата против Обама

Претседателскиот кандидат на Републиканската партија Мит Ромни победи во првата телевизиска дебата со претседателот Барак Обама, која се одржа вчера

Read more

ВИДЕО: Џулијан Асанж во ОН преку видео линк му се потсмеваше на Барак Обама

Основачот на Викиликс Џулијан Асанж преку видео линк им се обрати на претставници на Обединетите нации и притоа го критикуваше

Read more

Средба Иванов – Обама

  Македонскиот претседател Ѓорге Иванов вчера во Њујорк имаше средба со американскиот претседател Барак Обама, јави дописникот на МИА од САД.

Read more