Директно од World Mobile Congress во Барселона #2

Intel беа по генерални, некако не се дирекно инволвирани во мибилната тeхнологија како Samsung, Apple и други, но тие всушност

Read more

ФОТО: Ексклузивно од World Mobile Congress во Барселона

Kicevo.Mk ве води на мала прошетка на World Mobile Congress кој оваа година се одржува во Барселона, Шпанија. Нашата екипа

Read more

Јувентус се врати по негатива од два гола, Барса се вадеше со Спартак. Доминација на источните екипи

Во втората вечер од првото коло натпревари на лигата на шампионите, великаните Челзи и Јувентус ремизираа на Стемфорд Бриџ во

Read more

Стартува Лига на Шампионите

Со одигрувањето на првите осум натпревати, вечерва стартуваат возбудувањата од најквалитетното фудбалско натпреварување во Европа, Лигата на Шампионите сезона 2012/2013. 

Read more