Од полноќ за поскапуваат бензините

За еден денар од денеска на полноќ поскапуваат бензините, дизелот и екстра лесното масло за домаќинство, одлучи Регулаторната комисија за

Read more

Од полноќ поевтинуваат горивата

Бензините од ноќеска на полноќ ќе поевтинат за 1,5 денари, а дизелот за половина денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика

Read more

Поскапува Еуросуперот, останатите горива со исти цени

За половина денар се зголемува малопродажната цена на Еуросупер БС-98. Малопродажните цени на Еуросупер БС-95 и дизелот остануваат непроменети, одлучи Регулаторната комисија за

Read more

Поевтинуваат горивата

Регулаторната комисија за енергетика на Република Македонија на денешната седница донесе одлука за намалување на цената на бензините. Рафинериските цени

Read more

„Пуцко Петрол“ загуби две лиценци

Поради непочитување на проишаните правила, компанијата „Пуцко Петрол“ ги загуби лиценците за трговија со „евросупер“ БС – 95 и „евродизел“,

Read more

Бензинот од полноќ поевтинува за 4,5 денари

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука од ноќеска на полноќ да поевтинат горивата. Еуросуперот од 95 октани и од 98

Read more