Милошоски: Македонија заслужува да биде рамноправна членка на НАТО

Пред 100 години, во бесмислената војна загинаа многу млади војници, но најголемата жртва на ова поднебје беше Македонија, истакна потпретседателот

Read more

Кичево меѓу градовите со најзагаден воздух за дишење

Заедно со жителите на Скопје, Тетово и Битола, кичевчани дишат најопасен воздух во Македонија. Министерот за животна средина и просторно

Read more

Во Кичево, Битола, Ресен и Демир Хисар против сезонски грип досега се вакцинирале 2.250 граѓани

ЈЗУ Центар за јавно здравје-Битола од денот на почетокот на вакцинацијата против сезонски грип, односно во изминатите 14 денови извршиле

Read more

Кичевчанката Ѓурчиноска најбрза поштар на државниот натпревар во Битола

Во Битола завчера се одржа 20. јубилејно државно првенство во брзо одење на поштари на кое учествуваа претставници на подружниците

Read more

ФОТО: Кичевчанката Кристина Спасеноска е најубавата Македонка!

Фото: Телеграф.Мк Кичевчанката Кристина Спасеноска (21) ја доби круната „Мис на Македонија“ на изворот кој се одржа доцна синоќа. Мисот

Read more

По 11 часа игра прв домашен гол на Напредок

По дури 11 часа игра Напредок ја затересе противничката мрежа пред своите гледачи и стана сопственик на еден неславен рекорд.

Read more

Премиера на претставата „Се е баш добро маче“ во Ц.К во Кичево

По подолг период љубителите на театарската уметност од Кичево, ќе можат да уживаат во претставата “Се е баш добро маче”

Read more

Моштите на Свети Никола пристигнаа во Битола

Во Битола попладнево се одржа литија по повод пристигнувањето на моштите на Свети Николај Мирликијски – Чудотворец во градот. Моштите

Read more
Exit mobile version