Судијата Мантев и неефикасноста на напаѓачите на Напредок, виновни за денешниот пораз на сино – белите

Ако против себе имате за противник квалитетна екипа како Брегалница и неквалитетен судија како Петар Мантев од Неготино, а притоа

Read more

По 11 часа игра прв домашен гол на Напредок

По дури 11 часа игра Напредок ја затересе противничката мрежа пред своите гледачи и стана сопственик на еден неславен рекорд.

Read more

Прва победа на разделбата од своите фанови

Фановите на кичевскиот прволигаш чекаа дури 586 минути за да го поздрават првиот гол на својот стадион а го постигна

Read more

Напредок со победа стартуваше во пролетниот дел

Екипата на Напредок однесе значајна победа на гостувањето во Кочани против екипата на штипска Брегалница, минимално, со 1-0. Единстваниот гол

Read more

Напредок ја победи Брегалница и изби на 5 место во ПМФЛ

Со добра игра и краен резултат екипата на Напредок вчера ја победи штипска Брегалница со 2:1. Покрај двата постигнати гола,

Read more

Напредок утре ја пречекува Брегалница

Екипата на Напредок утре на домашен терен ја пречекува екипата на Брегалница. Дуелот следи по минатонеделниот пораз од Металург во

Read more
Exit mobile version