Кичевчанец и Броѓанец заработија кривични поради обљуба на немоќно лице

Полициската станица во Македонски Брод до Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе кривична пријава против Е.М.(58) од Кичево и З.О.(49) од Македонски

Read more