Кичево повторно без вода за пиење, пукна цевка на Булеварот Ослободување

Вчеравечер во подоцнежните саати, Кичево во поголем дел остана без вода за пиење. Причината е пукањето на водоводна цевка на

Read more

ВИДЕО: Забележан диносаурус по Булевар Ослободување во Кичево

Големиот гуштер е забележан вчера попладнето по булеварот на тревникот пред Стопанска банка. Веројатно му годело топлото време. Не се

Read more