ВИДЕО + ФОТО: Навивачите на Шалке се степаа за Македонското знаме на мечот со Паок

Навивачите на Шалке04, популарните „УГЕ“, се степаа со германската полиција бранејќи го македонското знаме од полицијата на мечот од ЛШ

Read more

Напредок преку Локомотива продолжува во купот, Зајас елиминиран од Вардар

Половичен успех на кичевските клубови во рамките од Купот на Македонија. Напредок ја прегази Локомотива  на нејзин терен со 5-1 ,

Read more

Симјаноски: Западна Европа без алтернатива, Вардар на крајот на кариерата

Дека утрото е попаметно од вечерта, најдобар пример и случајот со капитенот на Напредок, Жарко Симјаноски, кој откако сите гласила

Read more

Во екот на подготовките Симјаноски го напушта Напредок

Иако подготовките на Напредок се во полн ек и сите поверуваа дека овој играчки потенцијал ќе му стои на располагање

Read more

Напредок на тешко гостување кај суперфаворитот Вардар

Исклучителната серија тешки натпревари оваа седмица, екипата на Напредок ја заокружува со гостувањето на Филип Втори, кај актуелниот првак скопски

Read more

Најдовски: Разговори со Вардар има, но договор сеуште нема

Во последните десетина дена,медиумски најекспониран фудбалер на Напредок секако е младиот Филип Најдовски, кој и пред почетокот на преодниот рок

Read more