Влатко Лозаноски со победа за радиски хит на годината на „Марс2014“

Песната „Мандарина“ на Влатко Лозаноски е прогласена за радиски хит број 1 за 2014 година. Во исто време, оваа песна

Read more

Влатко Лозаноски се дружеше со децата од центарот за Церебрална Парализа

Благослов е да им подариш насмевка и моменти на радост на оние на кои тоа им треба. Таквиот гест за

Read more

ВИДЕО: Даниел Кајмакоски настапи со песна на Влатко Лозаноски

Одличниот Даниел Кајмакоски кој буквално растура на X Factor Adria, синоќа уште еднаш ја освои публиката,  овој пат со песна

Read more

ФОТО: Лозано дел од „Истражи ја Македонија“

Нашата најголема ѕвезда деновиве е дел од екипата на „Истражи ја Македонија“. Од фотографиите кои ги објави на својата Facebook

Read more

Влатко и Есма настапуваат трети на Евровизија

Вечерва, на втората полуфинална вечер на Евровизија, ќе настапат Влатко Лозаноски и Есма Реџепова. Македонските претставници настапуваат трети со добропознатата

Read more

ВИДЕО: Влатко Лозаноски и Есма ја одржаа првата проба во Малме

Откако македонската евровизиска експедиција вчера пристигна во Малме, денес ја имаа првата проба. Погледнете ја.

Read more

Промовиран официјалниот спот за евровизиската песна

Излезе официјалното видео за евровизиската песна на Лозано и Есма – If I Could Change The World . Погледнете го:

Read more

ВИДЕО: Слушнете ја англиската верзија на нашата евровизиска песна

Евровизиската нумера на Влатко Лозаноски и Есма – „Пред да се раздени“ ја доби англиската верзија „If I could change

Read more

Спуштете ја химната на Напредок во Mp3 формат

Почитувани читатели на Kicevo.Mk, слободно спуштете ја химната на ФК Напредок во mp3 формат на Вашиот компјутер. Линк: Влатко Лозаноски

Read more
Exit mobile version