Пораз на Зајас во дебитантскиот второлигашки натпревар

Екипата на Зајас својот премиерен натпревар во друштвото на второлигашите го имаше кај повратникот во оваа лига, Борец Велес. Зајас

Read more

Третолигашот Зајас со две екстра засилувања

Екипата на Зајас пред одигрувањето на најважниот натпревар сезонава , оној во баражот за влез во втората лига, обезбеди две

Read more