Кичевчанката Дијана Наумоска од Жито-Прилеп се пресели во грчката Арта

Незаменливата на голот на македонската ракометна селекција Дијана Наумоска, по три успешни сезони во екипата на Жито Прилеп, се пресели

Read more

Ракометарките играат со Шведска, кичевчанката Наумоска во одлична форма!

Македонските ракометарки се враќаат во нормала по очекуваниот пораз од Франција. Ништо не е загубено, одиме понатаму. Репрезентацијата се бодри

Read more
Exit mobile version