Груевски: Има интерес за концесија и градба на автопатот Кичево – Гостивар

Изградбата на автопатиштата се одвива согласно предвиденото и во источна и во западна Македонија, оцени премиерот Никола Груевски. Премиерот информира дека имаат

Read more

Детали за лицето кое загина на патот Кичево – Гостивар

Лицето кое вчера беше пронајдено мртво во провалија кај каменоломите на патот Кичево – Гостивар, претходно било пријавено за исчезнато

Read more

Маж загина откако автомобилот му излетал на патот Кичево – Гостивар

Маж со се уште неутврден идентитет и возраст го загубил животот, откако претходно слетал во длабока провалија на патот Гостивар-Кичево

Read more

До јуни повик за концесионер на автопатот Кичево – Гостивар

Министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески очекува до почетокот на јуни да биде распишан повик за концесионер на автопатските

Read more

Министерката Канческа-Милевска денес во посета на Кичево

Министерката Елизабета Канческа-Милевска денес ќе престојува во работна посета на Кичево. Претходно министерката ќе го посети градот Гостивар.

Read more

Напредок во 1/8 од купот за противник ја доби екипата на Гостивар

По синоќешната жрепка екипата на Напредок го доби својот противник во 1/8 од купот на Македонија.  Сино белите во два наврати

Read more
Exit mobile version