Напредок со победа стартуваше во пролетниот дел

Екипата на Напредок однесе значајна победа на гостувањето во Кочани против екипата на штипска Брегалница, минимално, со 1-0. Единстваниот гол

Read more

Напредок со победа на гости граби кон врвот!

Со сигурна игра, екипата на Напредок го совлада Работнички на гостувањето во Скопје со 0:1 и освои нови три бода

Read more