Кичевчанец во Тбилиси: Како ја доживеав Грузиската престолнина

Првиот впечаток кога се симнавме од авионот на аеродромот Шота Руставели во Тбилиси, беше дека ќе имаме привилегија да се

Read more

Дарко Глишиќ (екс Напредок) ита кон шампионската титула на Грузија

Во својата прва сезона во првенството на Грузија,поранешниот фудбалер на Напредок,Тетекс и Скопје,Дарко Глишиќ со својот тим Динамо Тбилиси е

Read more