Кичево сепак ќе задржи дел од легендарната калдрма

Целосната реконструкција на главната улица во Кичево сепак ќе задржи дел од стариот белег бидејќи во средиштето на градот ќе

Read more

Премиера на „Трето Полувреме“ во Скопје

Филмот „Трето полувреме“ вечерва ќе ја доживее скопската премиера во киното „Милениум“. Официјалната премиера филмот ја имаше на 15.септември на

Read more

ФОТО: Премиера на „Трето полувреме“ на фестивалот „Браќа Манаки“

Со долг аплауз и овации, публиката во преполниот Центар за култура во Битола синоќа ја награди екипата на „Трето полувреме“

Read more

Закани по живот за режисерот на „Трето полувреме“

На Балканот по се изгледа дека ништо неможе да биде едноставно. Зошто би било, кога може да се искомплицира? Така

Read more

„Трето полувреме“: SOUNDTRACK + ПОСТЕР + TRAILER, плус…

На официјалната страница на филмот „Трето полувреме“ на Facebook деновиве беа објавени официјалниот постер, интернационалниот трејлер на филмот и една

Read more
Exit mobile version