Бочески: Очекувам пеколна пролет

Кичевскиот прволигаш серијата контролни натпревари ја заокружи со седмиот пријателски натпревар , што во неделата го одигра против екипата на

Read more

Бочески: Од Кичево се гледа и Европа

Најпријатното изненадување во нашата прва лига оваа есен секако е екипата на Напредок. Сино белите во деветте изминати кола покажаа

Read more