Поскапува Еуросуперот, останатите горива со исти цени

За половина денар се зголемува малопродажната цена на Еуросупер БС-98. Малопродажните цени на Еуросупер БС-95 и дизелот остануваат непроменети, одлучи Регулаторната комисија за

Read more

Бензинот од полноќ поевтинува за 4,5 денари

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука од ноќеска на полноќ да поевтинат горивата. Еуросуперот од 95 октани и од 98

Read more