Гарантен фонд за поголемо искористување на ИПАРД средствата

Гарантен фонд за 100-процентна финансиска поддршка на земјоделците во насока на искористување што повеќе средства од ИПАРД фондовите, најавува министерот

Read more

Антонио Милошоски на конференција во Брисел

Антонио Милошоски ќе биде активен учесник и говорник на конференцијата насловена „Западен Балкан – иднината со Европа“, која ќе ја

Read more

Средба Иванов – Обама

  Македонскиот претседател Ѓорге Иванов вчера во Њујорк имаше средба со американскиот претседател Барак Обама, јави дописникот на МИА од САД.

Read more