Земјотрес почувствуван во Кичево, епицентар во Суво Поле

Земјотрес од 2,5 степени според Рихтеровата скала вечерва, околу 18.40 часот, беше почувствуван на подрачјето на Кичево. Епицентарот на земјотресот

Read more

Нов земјотрес го потресе југозападниот регион

Апаратите на Сеизмолошката опсерваторија при Природно- математичкиот факултет во Скопје, синоќа во 23 часот и 57 минути, регистрираа земјотрес. Земјотресот

Read more