Во кичевската касарна одбележан Денот на единицата – 21 мај

Со воена свеченост и во присуство на голем број на гости, денес во кичевската касарна беше одбележан Денот на единицата

Read more

Кичевчанец ќе биде Кум за Водици во Охрид

Бизнисменот од Кичево Зоран Милески и пејачот Жељко Јоксимовиќ се новите кумови на најголемата верска манифестација во Охрид и регионот,

Read more