Бериша: Нема да ја водам седницата на парламент создаден од криминал и пари од дрога

Како највозрасен пратеник во новиот албански законодавен дом на Сали Бериша му припаѓа правото да ја раководи конституивната седница на

Read more

ЕК го чека извештајот на ОБСЕ/ОДИХР за да ги коментира изборите во Албанија

Европската комисија денеска одби да ги коментира инциденти што завршија со една жртва и многу повредени за време на вчерашните

Read more

2.723 кичевчани направиле увид во избирачкиот список

Вкупно 2.723 кичевчани го искористиле правото да направат јавен увид во единствениот избирачки список. Оваа можност граѓаните можеа да ја

Read more

Курир за Деспотоски: Кандидатот за градоначалник кој сака да ги обедини кичевчани

Благоја Деспотоски-Ташко е роден 21.07.1958 год. во Кичево, пишува информативниот сајт Курир. ВМРО-ДПМНЕ застана зад неговата кандидатура за претстојните локални

Read more

Статистики: Кој, како и за кого гласаше на изборите во Америка

Ова се табелите врз база на кои изборните штабови на Републиканците и Демократите ќе ја темелат изборната кампања на следните

Read more

Претседателот Барак Обама реизбран

Рано утрово беа познати резултатите од американските избори според кои, во голема мера очекувано, досегашниот претседател Барак Обама доби нов

Read more

ВИДЕО: Синот на Мит Ромни им се заблагодари на Македонците

Бен Ромни, син на гувернерот и кандидат за претседател на САД, Мит Ромни, во видео порака се заблагодари на поддршката

Read more

Антонио Милошоски на тркалезна маса за изборите и ситуацијата во Белорусија

Пратеникот Антонио Милошоски, во својство на шеф на набљудувачката мисија на ОБСЕ на последните парламентарни избори во Белорусија, денеска ќе се

Read more