Пратеникот Китаноски имаше средба со црногорска делегација во Собранието на РМ

Членовите на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците  и членовите на Комисијата за надворешна политика во Собранието на

Read more

Пратеникот Китаноски се сретна со претставници на Македнската заедница во Р.Србија

Во рамки на посетата на семинарот „Расположливи механизми на националните парламенти во борбата против корупцијата“ организиран од Парламентарното собрание на

Read more

Јанакиески: Изградбата на автопатот ќе го поттикне развојот на кичевскиот крај

При денешната  посета на Кичево, покрај пуштањето на патот за село Староец , Јанакиески оствари средба со заменик Министерот за Локакна

Read more

Пуштен во употреба локалниот пат Староец – магистрала Кичево/Македонски брод

Во Кичево денеска беше пуштен во употреба локалниот пат Староец – магистрала Кичево/Македонски брод. За изградбата на патот, долг 2,5

Read more

Милошоски: Изградбата на автопатиштата ја има најголемата поддршка помеѓу граѓаните (ВИДЕО)

Пратениците во рамките на 74. собраниска седница расправаат по Предлог законот за реализација на инфраструктурни проекти за изградба на автопат Миладиновци-Штип

Read more

Штипјанецот Драган Здравков нов тренер на Напредок

Лицитацијата околу новиот тренер на Напредок конечно е завршена. Така што од денес штипјанецот Драган Здравков, поранешниот тренер на Пелистер

Read more

ФОТО: Кичево конечно ќе добие нова модерна болница

Министерот за здравство Никола Тодоров по посетата на Општата болница изјави дека Владата на вчерашната седница донесе одлука да почне

Read more

ФОТО: Свечено отворен изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Кичево

Во Кичево вечерва е отворен изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ. Воедно се одржа и конвенција на која се претстави заедничкиот

Read more
Exit mobile version