Кадетите на Напредок на чекор до Суперлигата

Утре на градскиот стадион во Кичево кадетите на ФК Напредок го играат последниот натпревар на домашен терен оваа сезона. Младите

Read more

Напредок: Сениорите нерешено, кадетите растураат!

Во натпревар одигран на терен кој повеќе наликуваше на базен, Напредок изигра нерешено, 0:0, на гостувањето во Кратово против Силекс.

Read more

Кадетите на Напредок однесоа победа над Гостивар

Во натпревар со две различни полувремиња, кадетите на ФК Напредок успеаја да се изборат за победа на гостувањето во Гостивар.

Read more
Exit mobile version