Ракометарките на Кичево 10 со победа ја започнаа пролетната сезона

Со победата над екипата на Металург- Скопје со 24:23 ( 16:10), ракометарките на Кичево10 триумфално ја отворија пролетната полуетапа. Домашните

Read more

Ракометарките од Кичево10 ја извојуваа втората есенска победа

Во натпревар на две крајно изедначени екипи, Кичево 10 го совлада тимот на Кожувчанка со 19-18 и се реваншира за

Read more

Кичево 10: Замина Јанеска, а дојдоа Шутева и Божиноска

По неочекуваниот трансфер на Моника Јанеска во турскиот Трабзон, екипата на Кичево 10 експресно обезбеди две играчки засилувања и тоа

Read more

РК Кичево 10 остана без Моника Јанеска

По малку неочекувано Кичево 10 остана без својата најдобра ракометарка Моника Јанеска, која се пресели во турскиот Трабзон. -И покрај

Read more
Exit mobile version