КУД „Бисер” со грст награди од фестивалот „Пеце Атанасоски“ во Прилеп

КУД „Бисер” Кичево со грст награди се врати од триесет и деветтиот фестивал на изворни инструменти и песни „Пеце Атанасоски“,

Read more

Шести по ред детски Меѓународен фолклорен фестивал „Др.Владимир Полежиноски”

Од 4 до 7 овој месец, во Кичево ќе се одржи шестиот по ред детски Меѓународен фолклорен фестивал„ Др.Владимир Полежиноски”.

Read more

Незаборавен роденденски концерт на КУД „Бисер“-Кичево

Празник за очи и уши беше она што вчеравечер им го приредија фолклористите на КУД„ Бисер” Кичево, на многубројните гледачи

Read more

Вечерва славенички концерт на КУД „Бисер” – Кичево

Со вечерашниот концерт КУД„ Бисер” Кичево, ќе го прослави десеттиот роденден. На роденденскиот концерт ќе продефилираат над 150 членови на

Read more

Јубилеен концерт на КУД Бисер – Кичево

Културно уметничкото друштво „Бисер“ од Кичево кое надалеку ги промовира македонскиот народен мелос од Кичевско и Македонија деновиве имаат добра

Read more

КУД „Бисер” настапи пред гостите на VIP – операторот во Маврово

КУД„ Бисер” Кичево во вторникот 7 мај, настапи  пред гостите  на ВИП- операторот од цел Балкан, што го организира туристичката

Read more
Exit mobile version