Курир за Деспотоски: Кандидатот за градоначалник кој сака да ги обедини кичевчани

Благоја Деспотоски-Ташко е роден 21.07.1958 год. во Кичево, пишува информативниот сајт Курир. ВМРО-ДПМНЕ застана зад неговата кандидатура за претстојните локални

Read more

ФОТО: Мозаик во чест на Тоше Проески

Професорот Ристо Тошески од Прилеп 4 години макотрпно работел мозаик во форма на солза, посветен на Тоше Проески, пренесува агенцијата

Read more