По неуспехот против Реал, се огласи голманот на Баерн

Голманот на германскиот шампион Свен Улрих синоќа направи голема грешка на почетокот на второто полувреме и му овозможи на Реал

Read more

Бате Борисов го совлада Баерн

Силно мотивирание Белоруси, екипата на Бате Борисов го направи големото изненадување во второто коло на Лигата на шампионите совладувајќи го

Read more

Јувентус се врати по негатива од два гола, Барса се вадеше со Спартак. Доминација на источните екипи

Во втората вечер од првото коло натпревари на лигата на шампионите, великаните Челзи и Јувентус ремизираа на Стемфорд Бриџ во

Read more

Одличен старт во лигата на шампионите

Одличен старт на лигата на шампионите, богат со голови и возбудувања. Најинтересно беше во Мадрид каде екипата на Реал Мадрид

Read more

АНКЕТА: Кој ќе биде победник во Лига на Шампиони?

Пред да започнат натпреварите, ајде да прогнозираме. Избрани се екипи кои важат за фаворити. Дали ќе се покажат фаворити и

Read more