ВИДЕО: Влатко Лозаноски и Есма ја одржаа првата проба во Малме

Откако македонската евровизиска експедиција вчера пристигна во Малме, денес ја имаа првата проба. Погледнете ја.

Read more

Промовиран официјалниот спот за евровизиската песна

Излезе официјалното видео за евровизиската песна на Лозано и Есма – If I Could Change The World . Погледнете го:

Read more

Лозано: Новата евровизиска песна е по мој вкус

Откако „Империја“ беше отфрлена од нашиот избор за Песна на Евровизија,Дарко Димитров и Лазар Цветкоски подготвуваат нова композиција, која наскоро

Read more

ЕКСКЛУЗИВНО: Лозано – Напред Напредок! Слушнете ја химната на ФК Напредок!

Ова е песната која од овој момент па додека постои Кичево ќе ја пее секој кивчанец, секој „Ѓаол“, секој навивач

Read more

Лозано – најгледан на YouTube

Влатко Лозаноски е еден од најгледаните македонски пејачи на YouTube. Неговите најнови спотови од албумот „Преку Седум Мориња“ ближат еден

Read more