Дознајте кои се советниците на заедничката советничка листа за Кичево

По постигнатиот договор за коалицирање помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ на локално ниво во општините Кичево и Струга, ова се 23

Read more

Потврдено, Кичевчани ќе гласаат за една заедничка граѓанска листа за советници

Управниот суд  попладнево ја уважи тужбата на СДСМ кој се јавува како подносител на Листа за кандидати за избор на

Read more

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ отворени за соработка во Кичево

Претставници на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во одделни изјави попладнево изразија подготвеност за соработка во Кичево, Струга, Долнени и Брвеница. Игор

Read more

ФОТО: Вечерва Кичево беше обединето, нема простор за поделби

Вечерва во преполната нова спортска сала „Христо Узунов“ беше презентирана програмата на кандидатот за градоначалник на Кичево, Благоја Деспотоски –

Read more

Деспотоски со своја веб страница

Од пред неколку дена започна да функционира веб страницата на актуелниот градоначалник на Општина Кичево и кандидат за втор мандат

Read more

Милошоски: Секој бојкотиран глас на локалните избори ќе значи радост за оној што не ни мисли добро

Секој бојкотиран глас на претстојните локални избори ќе значи радост за оној што не ни мисли добро, порача синоќа од

Read more

СДСМ во Струга ќе го поддржи ВМРО-ДПМНЕ

Иако работите на централно ниво се крајно неизвесни, Утрински весник пренесува вест дека струшките социјалдемократи ќе застанат зад кандидатот на

Read more

Во Македонски Брод секој десетти жител на советничка листа

Ни помал град, ни повеќе советнички листи за претстојните локални избори. Тоа е актуелната слика на првиот град на реката

Read more

Во Кичево ќе се тркаат Деспотоски и Дехари. Во трка 4 советнички листи

За престојните локални избори кои ќе се одржат на 24 март, во Кичево и официјално ќе се тркаат Благоја Деспотоски

Read more

Благоја Деспотоски Ташко ќе се трка за втор мандат во Кичево

Досегашниот градски татко, Благоја Деспотоски повторно е кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ и коалиционите партнери за општина Кичево. Ова било

Read more