Локални избори 2013 – Кој каде победи?

Заврши гласањето на локалните избори 2013 година. Рокот за поднесување на приговорите сеуште е во тек. Втор круг за 2

Read more

(ФОТО) Пишуваме историја – Потпишан договор за долгорочна изборна соработка во Кичево во интерес на сите граѓани!

Соработката помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во Кичево беше одлично примена кај Кичевчани. Попладнево истата беше официјализирана со договор помеѓу двата

Read more

320 набљудувачи на ОБСЕ за локалните избори во Македонија

ОБСЕ/ОДИХР ќе ги следи претстојните локални избори во Македонија со 300 краткорочни и 20 долгорочни набљудувачи. Бројот на монитори ќе

Read more

Тачи: Ахмети ќе изгуби во Кичево

Лидерот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи, во вчерашното интервју за магазинот „Република“ прогнозираше пораз за ДУИ на локалните

Read more

Фатмир Дехари и официјално кандидат за градоначалник на Кичево од ДУИ

ДУИ ги отвори картите за Кичево. Како што и се шпекулираше неколку месеци, од вчера и официјално сегашниот градоначалник на

Read more

АНКЕТА: Дали ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ треба да соработуваат во Кичево?

По вестите кои деновиве се појавија низ македонските медиуми, а поврзани со локалните избори во Кичево, ја објавуваме и следната

Read more

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ со заеднички кандидат за Кичево?

Двете најголеми политички групации, ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ праќаат позитивни сигнали за идејата да се поддржи заеднички кандидат за градоначалник на

Read more

ДУИ сепак ќе кандидира кандидат за градоначалник на Кичево

По веста која ја пренесе телевизијата Канал5 дека ДУИ нема да кандидира кандидат за градоначалник, телевизијата ретерираше и ја помени

Read more