Прва второлигашка победа за екипата на Зајас

Во петтото првенствено коло екипата на Зајас ја извојува првата второлигашка победа. Зајас-Локомотива 4:1(2:1) Триумфот го најави искусниот Исмаил Исмаили

Read more

Напредок преку Локомотива продолжува во купот, Зајас елиминиран од Вардар

Половичен успех на кичевските клубови во рамките од Купот на Македонија. Напредок ја прегази Локомотива  на нејзин терен со 5-1 ,

Read more