На 10-ти февруари оркестарот на МРТВ ќе се трка за Греми награда!

Камерниот оркестар на Македонската Радио Телевизија е изведувачот на саундтракот на играта „Jorney“ на Play Station кој е номиниран за Греми

Read more

Комбинирани преноси од првата лига на МТВ

Македонската телевизија во соработка со ФФМ ќе почне да емитува комбиниран пренос од сите терени на кои се играат натпревари

Read more

ФОТО: Како изгледа новото студио на МТВ

Ѕирнете како ќе изгледа новото студио на Македонската Радио и Телевизија. По години агонија, националната телевизија се враќа на голема

Read more

Новата МТВ стартува од недела

Македонската радио и телевизија во ново и модерно издание по примерот на светските телевизии. Разновидна и богата програма, стари докажани

Read more

Игор Џамбазов со „ЏИШ“ шоу се враќа на МТВ

Игор Џамбазов се враќа дома, во својата матична куќа, Македонската Радио Телевизија. Шоуто ќе се вика ЏИШ (Џамбазов Игор шоу),

Read more